Syrop kokosowy

Syrop kokosowy

Syrop kokosowy

Gęsty syrop o karmelowym smaku i bursztynowym kolorze uzyskiwany jest z kwiatów palm kokosowych. Jest to naturalny słodzik, który może być stosowany przez diabetyków. W sklepach online można dostać syrop a atrakcyjnej cenie, dlatego tym bardziej warto go włączyć do swojego menu jako uzupełnienie codziennej diety.

Właściwości

Syrop kokosowy ma niski indeks glikemiczny (IG), dlatego uważany jest za doskonałą alternatywę dla tradycyjnego białego cukru. Jest to niezwykle cenne źródło składników odżywczych, witamin oraz kwasu foliowego. Syrop kokosowy wykazuje pozytywne właściwości na wielu płaszczyznach, w tym m.in.:

  • przyspiesza metabolizm,
  • reguluje poziom cukru we krwi,
  • poprawia wygląd skóry, włosów oraz paznokci,
  • wspomaga pracę układu pokarmowego.

 Zastosowanie

Gęsta konsystencja, wyjątkowy kolor oraz słodki smak sprawiają, że syrop kokosowy może być stosowany jako dodatek do wielu potraw, czy nawet kawy. Do czego konkretnie można go użyć? Zakres jest niemal nieograniczony: lody, napoje, płatki śniadaniowe, naleśniki, a także jako uzupełnienie pieczonych i gotowanych dań oraz deserów.

Gdzie można kupić syrop?

W sklepach internetowych ze zdrową żywnością, które oferują artykuły ekologiczne w dobre cenie, z pewnością znajdzie się BIO syrop kokosowy, który pochodzi z certyfikowanych upraw ekologicznych.